Lut 02
jak złożyć wniosek do programu Inwestuj w Rozwój 1000x5631

Jak złożyć wniosek do programu Inwestuj w Rozwój

Kilka dni temu ruszył nabór do programu z Ministerstwa Rozwoju-  Inwestuj w Rozwój. Część z Was wie, że ja wzięłam udział w pierwszej edycji tego programu. Pytacie mnie jak złożyć wniosek do programu Inwestuj w Rozwój? Czy to trudne? Czy trudno jest dostać pożyczkę? W dzisiejszym wpisie postaram się rozjaśnić Ci kilka kwestii.

 

Inwestuj w Rozwój – co to w ogóle jest?

Inwestuj w Rozwój to program rządowy, który oferuje nieoprocentowane pożyczki na kształcenie. Informacje na temat programu można uzyskać na stronie http://inwestujwrozwoj.pl/.

Wystarczy mieć zdolność kredytową lub poręczycieli pożyczki, złożyć wniosek w momencie naboru, kiedy są jeszcze dostępne środku i starać się o przyznanie pożyczki na kształcenie.

Kto może wziąć pożyczkę?

Pożyczkę może wziąć osoba pełnoletnia, mieszkająca w Polsce. Posiadająca zdolność kredytową. Może być zatrudniona na dowolną umowę, samozatrudniona, niepracująca, przebywająca na urlopie np. wychowawczym lub bezrobotna.

Dlaczego warto?

Ano, warto dlatego, że po pierwsze masz możliwość rozłożenia kwoty kursu na raty. Ja swoją pożyczkę rozłożyłam na 3 lata! A drugi powód, dla mnie baaaardzo ważny to ten, że po ukończeniu kursu i dostania stosownego zaświadczenia, program umarza do 25% ceny Twojego kursu. Oznacza to, że zapłacisz o te min. 20% max. 25% mniej niż standardowo! Umorzenie polega na skróceniu okresu kredytowego poprzez umorzenie ostatnich rat.

Jaką kwotę można pożyczyć?

Przedział jest ogromny bo od 600 zł do 100 000 zł!

Jak złożyć wniosek o pożyczkę?

Musisz stworzyć swoje konto na stronie https://portal.inwestujwrozwoj.pl/. Następnie wypełnić wszystkie dane.

Napiszę Ci jak to u mnie było.

Ja brałam pożyczkę na kurs w Kodilli. Kodilla w swoich dokumentach udostępnia wszystkie dane potrzebne do złożenia wniosku – o tutaj wszystko znajdziesz. Dzięki temu wypełnianie wniosku jest bardzo przyjemne.

Po wysłaniu wniosku, dostajesz informacje mailem o tym, że ten wniosek złożyłeś. Jeśli są błędy dostajesz maila od konsultanta, w którym informuje Cię co jest źle wypełnione. W momencie, kiedy wszystko będzie już na tip top, Twój wniosek leci do działu weryfikacji zdolności kredytowej.

Najczęściej proces sprawdzania zdolności trwa ok. 30 dni. Zawsze możesz zadzwonić, pod podane numery telefonu i zapytać o status swojego wniosku. Gdy już zostanie przyznana Ci pożyczka dostaniesz gotowe umowy, które musisz podpisać.

W przypadku Kodilli musiałam udać się do notariusza, aby potwierdzić swoją tożsamość. Taka usługa kosztowała mnie ok. 80 zł (w 2 kopiach, ale chyba wystarczy tylko jedna). Następnie odsyłasz wszystko do Programu. Pieniądze są przelewane bezpośrednio do instytucji szkoleniowej.

Ty po pewnym czasie dostaniesz listownie rozpisanie rat wraz z kwotą, którą masz co miesiąc płacić.

I właściwie to wszystko 🙂 .

Ile będą wynosić moje raty?

To bardzo łatwo policzyć. Ponieważ pożyczka nie jest oprocentowana dzielisz kwotę pożyczki (czyli cenę kursu) przez ilość rat. Wtedy wychodzi Ci miesięczna rata.

Czy ja jestem zadowolona?

Tak. Mój wniosek był rozpatrywany prawie miesiąc, więc trochę się niecierpliwiłam. Wystarczył jeden telefon i miły Pan przyśpieszył procedurę tak, że wniosek miałam rozpatrzony jeszcze tego samego dnia.

Liczę, że uda mi się skończyć kurs w Kodilli o czasie i uzyskam obniżenie ceny o 20%! 20% to naprawdę sporo przy takiej sumie. Jeśli Ty chcesz wziąć udział w szkoleniu Kodilli – bardzo Ci polecam (o tu pisałam dlaczego).

Dzięki temu programowi możesz obniżyć cenę kursu o 20%! Dodatkowo możesz użyć mojego kodu rabatowego w Kodilli #bedeprogramistka i uzyskać dodatkowe 8% mniej!

To 28% niższa cena kursu! Więc jeśli się wahałeś – to teraz jest najlepszy moment na podjęcie decyzji!

 

Jeśli masz jakieś pytania, pisz! Chętnie odpowiem 🙂

Ciał! Natka.

12
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
9 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
AgnesMonikaAnkaMaciejNatka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monika
Gość
Monika

W międzyczasie znalazłam odpowiedź: „Pożyczkę można wziąć jedynie na formę kształcenia, która na dzień składania wniosku jeszcze się nie rozpoczęła.” No trudno. Będę kombinować bez pożyczki 😉

Agnes
Gość
Agnes

Na rozpoczęte formy kształcenia można uzyskać pożyczkę w ramach programu OPEN. Założenia identyczne, inny Operator 🙂

Monika
Gość
Monika

Cześć Natka, a czy wiesz czy wniosek nadal można składać jeśli kurs (opcja płatności na raty) już się rozpoczęło?

Tomek
Gość

Fajna sprawa z tymi pożyczkami bez oprocentowania ale jest też jeszcze jedna ciekawa forma finansowania „ze środków na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców z Krajowego Funduszu Szkoleniowego”.
Trzeba w tym celu złożyć wniosek do odpowiedniego Urzędu Pracy względem miejsca zarejestrowanej działalności. Sam 2 lata temu chciałem skorzystać z jednego szkolenia za ok. 4 tys. ale niestety spóźniłem się 2 dni ze złożeniem wniosku, a ważna była kolejność wpływu. W tym roku w mojej miejscowości nie dali już możliwości finansowania dla mikrofirm ale to nie znaczy, że wszędzie tak jest. Warto poczytać na stronie urzędu pracy.

Maciej
Gość
Maciej

Niestety, przynajmniej w moim Urzędzie Pracy, wniosek może złożyć pracodawca, który zatrudnia co najmniej 1 osobę na umowę o pracę.
Czyli w przypadku samozatrudnienia nie ma takiej możliwości.