sty 03
kod rabatowy Kodilla

Najczęstsze pytania o kurs programowania + kod rabatowy Kodilla

W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania o kurs programowania WebDeveloper + kod rabatowy Kodilla.

Od kiedy napisałam, że zaczynam naukę na kursie programowania w Kodilli dostaję od Was masę pytań. Pytacie mnie o to, jak w ogóle taki kurs wygląda, jak wyglądają materiały, ile czasu należy poświęcić na naukę, jak są podzielone moduły. Dzisiaj postanowiłam zebrać wszystkie odpowiedzi w jednym miejscu. Mam nadzieję, że taki zbiór pomoże Ci podjąć decyzję czy warto wziąć udział w bootcampie. Zamieszczam też kod rabatowy obniżający cenę kursu na WebDevelopera o ponad 900 zł! (Kod działa też na inne bootcampy, więc warto go wykorzystać!).

Kod rabatowy Kodilla

#bedeprogramistka

Jeśli nie wiesz, jak wykorzystać kod rabatowy, wchodzisz na tę stronę i patrz instrukcja poniżej 🙂

 

kod rabatowy kodiila

 

Kod rabatowy obniży cenę Twojego bootcampu Web Developer Kodilla o ponad 900 zł.

 

Pytania o bootcamp

  • Czy muszę znać angielski, żeby wziąć udział w bootcampie?

Generalnie nie. Materiały do kursu są w języku polskim. Czasem dodatkowe materiały są po angielsku. Jednak wydaje mi się, że angielski warto znać zawsze, więc jeśli jest z nim u Ciebie kiepsko to równolegle do nauki programowania weź się za naukę języka – przynajmniej w takim stopniu aby rozumieć dokumentację, albo stackoverflow 🙂 .

  • Jak wygląda kurs?

Co tydzień, na platformie kursanta, na stronie internetowej Kodilli jest wrzucany nowy moduł. Moduł, czyli zakres tematyczny obowiązujący danego tygodnia. To taki zbiór materiałów teoretycznych potrzebnych do zaliczenia zadań praktycznych. W czasie modułu masz do wykonania kilka zadań. Dla przykładu, w tygodniu 4 robiliśmy responsywność stron internetowych. Po wstępie teoretycznym należało zrobić 3 zadania. Pierwsze polegało na stworzeniu od podstaw strony responsywnej. Drugie zadanie to dostosowanie istniejącej już strony do wersji mobile. Trzecie zadanie to stworzenie strony przy użycia flexa.

Bardzo często kursant ma do dyspozycji specjalne, dodatkowe, interaktywne kursy na dany temat. Kursy są podobne do tych https://kodilla.com/pl/courses udostępnionych za darmo przez Kodille.

Każde zadanie musi zostać zaakceptowane przez Twojego mentora. Nim moje zadanie zostanie zaakceptowane, zazwyczaj nanoszę ze 3 poprawki 🙂 . Tak właśnie wygląda ten code review. Ja jestem umówiona z moim mentorem na to, aby czepiał się każdej pierdoły i każdego błędu w moim kodzie. Dla mnie jest to naprawdę świetne rozwiązanie, bo pracuję nad „czystością kodu” i dzisiaj wydaje mi się, że wygląda on o wiele lepiej niż jeszcze 3 tygodnie temu.

  • Czy kurs jest intensywny? Ile trzeba poświęcić czasu? Czy dam radę?

No nie ma co ukrywać. Kurs jest intensywny. Jak możesz zauważyć, ostatnio dużo mniej postów pojawia się na blogu, a to wszystko dlatego, że nie mam na to czasu. Zadania same się nie zrobią. A są one wymagające. Zresztą ja podchodzę do nich też ambitnie. Chcę, aby wyglądały dobrze. Nie robię ich na odpierdziel się.

Kodilla informuje, że należy poświęcić 15-20 h tygodniowo. Ja uważam, że im więcej czasu poświęcisz, tym lepiej dla Ciebie. Przecież nie po to, bierzesz udział w bootcampie, żeby go zakuć, zaliczyć, zapomnieć. Chodzi w nim o to, abyś jak najwięcej z niego wyciągnął.

Dlatego wychodzę z założenia, że zadania dla chętnych oraz wszystkie dodatkowe kursy udostępniane przez Kodillę powinni robić wszyscy! 🙂

Ja jestem trochę do tyłu. Ale nic nie szkodzi. Mentor powiedział mi, że najważniejsze jest, abym ze wszystkimi zadaniami zdążyła do końca mojego kursu. Gdy uznam, że potrzebuję przerwy, bo mam np. za duże zaległości, mogę w czasie kursu wziąć dwa dwutygodniowe urlopy. Wtedy kurs się zatrzyma a ja na spokojnie będę mogła ogarnąć zaległości.

Często pytacie mnie „Czy ja dam sobie radę?”. Wszystko zależy od Ciebie. Jeśli Ci zależy, to na pewno sobie dasz. Jak pewnie wiesz, ja mam dwójkę małych dzieci. Na naukę mogę przeznaczyć czas między 20:30 a 24:00. Albo i krócej, bo spać trochę też trzeba. Gdy tylko mam okazję, że mąż jest w domu, proszę go o pomoc z dziećmi, aby zyskać dodatkową godzinkę albo dwie. Więc jeśli ja daję radę, to Ty też sobie poradzisz!

Najważniejsze, żebyś był pewien, że chcesz się temu poświęcić. A nie że musisz. W moim przypadku musisz nie działa 🙂 . Nawet, jak wydam duuużo pieniędzy. Ja muszę chcieć 🙂 .

 

  • Czy mentor jest z góry przypisany?

Nie. Mentora wybierasz przed rozpoczęciem kursu. Umawiasz pierwsze spotkanie – dostajesz listę dat, godzin i dostępnych w danych terminach mentorów. Listę wszystkich mentorów możesz zobaczyć tutaj.

 

  • Jak wygląda kontakt z mentorem?

Po pierwszej rozmowie – odbywa się ona na Skypie – umawiacie się na kolejny tydzień. Wybieracie wspólnie datę i godzinę. I takie spotkanie na Skypie masz raz w tygodniu.

W międzyczasie możesz pisać do swojego mentora prywatne wiadomości z pytaniami.

Oprócz tego, w strefie kursanta jest dostępny czat, na którym ludzie zadają pytania do zadań. Udziela się tam mnóstwo osób. Zauważyłam, że wszyscy są do siebie bardzo życzliwie nastawieni. Wszyscy sobie pomagają i podsuwają fajne materiały.

 

  • Kto  jest Twoim mentorem?

Mój mentor to Michał Gacek. Jeśli ktoś szuka osoby, która wyłapie mu wszystkie błędy w kodzie, włącznie ze złymi odstępami (co dla niektórych może być lekko upierdliwe, ale dla mnie jest super), a do tego wytłumaczy każde niezrozumiałe zagadnienie (często pisząc kod, pokazujący rozwiązanie) to polecam Michała – można brać w ciemno.

 

  • Czy masz swoją grupę? Nie przeszkadza Ci, że to kurs on-line?

Tak. Mam swoją grupę. Mamy swój prywatny kanał na czacie. Rozmawiamy na nim, wrzucamy nasze projekty. Podpowiadamy sobie, jak rozwiązywać dane zadania. Nawet piszemy do siebie prywatne wiadomośći! 🙂

Zupełnie nie przeszkadza mi to, że jest to kurs on-line. Dla mnie to wyłącznie olbrzymi plus. Na kurs stacjonarny bym się nie zdecydowała, ale o tym pisałam już tu. Zazwyczaj zadania rozwiązuję wieczorami. Z mentorem mam spotkania on-line w piątki o 21:00. Gdyby nie to, że Kodilla jest on-line, moja nauka nie byłaby dla mnie tak elastyczna, a przez to przyjemna.

 

  • Co to oznacza, że kurs ma 480h?

To takie założenie – Kodilla zakłada, że na bootcamp musisz poświęcić 15-20 h tygodniowo. 20 h x 24 tygodnie trwania kursu = 480h. W rzeczywistości jest to dużo więcej 😉 .

 

  • Czy nie boisz się, że nie znajdziesz po tym kursie pracy?

Nie, nie boję się. Nie rozpoczynałam tego kursu z myślą, że od razu po nim chcę rozpocząć moją karierę zawodową w IT.

Na czacie jest kanał Jobs HR, gdzie udzielają się dziewczyny z działu HR. Ja jeszcze nie miałam z nimi styczności, więc za dużo na ten temat nie mogę napisać. Nie wykupiłam też pakietu pierwsza praca, więc nie wiem jak on wygląda.

Widzę jednak, że na kanale pojawiają się oferty pracy dla kursantów Kodilli. Uczestnicy kursu piszą też swoje historie, jak to w czasie kursu zdecydowali się powysyłać CV i dostali pracę. Także myślę, że Kodilla solidnie przygotowuje do rozpoczęcia kariery w IT. Jednak pamiętaj, że to od Ciebie wiele zależy. Im więcej z siebie dasz na tym kursie, tym więcej zyskasz.


Mam nadzieję, że odpowiedzi na te pytania pomogą choć kilku osobom podjąć decyzję czy ten kurs jest dla nich odpowiedni. Ja rozpoczynam piąty tydzień. I nie żałuję. Choć przede mną jeszcze 19 intensywnych tygodni 🙂 .

Naukę planowo mam skończyć pod koniec maja. Zachęcam Cię do śledzenia mojego fanpage’a na FB, gdzie na bieżąco daję znać, jak mi idzie i co robimy danego tygodnia.

Na zachętę jeszcze pokażę Ci, jaką zrobiłam stronę w 3 tygodniu. Sama! Od podstaw, napisałam swój kod! 🙂

https://codepen.io/BedeProgramistka/full/opZWge/

A jeśli będziesz chciał się zapisać na Bootcamp, pamiętaj o kodzie rabatowym #bedeprogramistka. 🙂

 

Jeśli masz jeszcze jakieś inne pytania odnośnie bootcampu, napisz w komentarzu. Odpowiem najszybciej, jak to możliwe.

Ciał! Natka.

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
3 lat temu

Witaj 🙂
po przeczytaniu wpisu zdecydowałem się na Kodillę, powiedz proszę czy kod rabatowy jest nadal aktywny?

Krystyna
Krystyna
4 lat temu

Czy ten kod rabatowy ma termin ważności? Dalej jesteś zadowolona z bootcampa?

Makenzen
Makenzen
4 lat temu

Właśnie kliknęłam w link z zadaniem… Szczęka mi opadła. Klękajcie narody!!! Jak ja bym chciała umieć zrobić taki majstersztyk… Póki co usiłuję zrobić podobne zadanie (moja strona ma wyglądać bardziej ubogo niż Twoja, więc teoretycznie powinno być łatwiej) i wszystko mi się rozjeżdża, że nie wspomnę o tym, że 3/4 rzeczy nie wiem jak zrobić 😉 I na pewno nie obejdzie się bez poproszenia o pomoc. Tym bardziej jestem pełna podziwu dla Ciebie! Żebym dała radę to wszystko ogarnąć, musiałabym chyba zrezygnować z pracy na czas bootcampu. Koduję ok. 3 h dziennie (więcej nie dam rady) i jest to zdecydowanie… Czytaj więcej »

Makenzen
Makenzen
4 lat temu
Reply to  Natka

Aż się boję zaglądać w Twoje linki, bo w kompleksy wpaść można 😉 Ja też się cieszę, że się zapisałam na swój kurs, tylko mam wrażenie, że on da mi tylko podstawy podstaw (Twój jest trzy razy dłuższy od mojego i bardziej szczegółowy…), a co dalej?… Zostanę sama bez wsparcia mentora i klops, bo ucząc się samemu, można nałapać złych nawyków, które później trudno będzie wyplenić. Dlatego przydałby mi się bardzo ktoś, kto zrobi code review, jak będę próbowała coś ulepić sama i da jakieś wskazówki (dobrze, że poruszyłaś dziś ten temat na FB 🙂 Trochę się boję, jaki spotka… Czytaj więcej »

Maggie
Maggie
4 lat temu
Reply to  Makenzen

Jak ja Ciebie dobrze rozumiem, zaczęłam kurs w lutym i z jednej strony czuję ogromną radość, że tak dużo się uczę w tak krótkim czasie, a z drugiej strony patrzę na projekty innych i wpadam w kompleksy, że te moje strony są takie ubogie na tle innych. Czasami czuję też, że nie wyrabiam czasowo, materiału jest dużo i ledwo coś opanuje a tu już trzeba zabrać się za nowy projekt i boję się, że przez to zapomnę to czego się nauczyłam. Ten kurs to dla mnie taka huśtawka nastrojów, jednego dnia jest euforia bo zrobiłam zadanie dosyć szybki i bezproblemowa,… Czytaj więcej »

Makenzen
Makenzen
4 lat temu
Reply to  Maggie

Hej Maggie, dziękuję Ci za odpowiedź 🙂 Ja skończyłam już swój kurs, 17 lutego miałam ostatnie zajęcia. I co najgorsze, jestem tak zawalona robotą, że zupełnie nie mam czasu kodować 🙁 Po kursie napisałam małą aplikację, za którą zostałam pochwalona w pracy 🙂 Robię teraz prostą stronę internetową, w czym ma mi pomagać syn kolegi, więc nie jest źle, wsparcie mam 🙂 Przy okazji z grupy zupełnie niezwiązanej z programowaniem dostałam informację, że nie styluje się po id 😉 Tego nie wiedziałam. Wstyd mi było, ale z drugiej strony cenna uwaga 🙂 Bardzo, bardzo chcę się rozwijać w tym całym… Czytaj więcej »

Ajka
Ajka
3 lat temu
Reply to  Makenzen

Hej, minęło już trochę czasu od Waszych komentarzy i zastanawiam się co u Was. Makenzen uczyłaś się dalej po kursie, znalazłaś prcę w IT ? Maggie jak skończyła się Twoja historia z kursem? Jestem po stacjonarnym kursie na testera oprogramowania (Kraków) i już pracuję jako junior tester, ale co raz bardziej ciągnie mnie do frontendu i zaczęłam się sama uczyć podstaw HTML i CSS i chciałabym programować.

Natka, dzisiaj Cię znalazłam i dzięki za bloga, na pewno z wielu rad skorzystam 🙂