Nazywam się Natalia Martowska-Sokołowska i głośno mówię, że Będę Programistką!

 

Gdy w lipcu 2017 roku postanowiłam, że zostanę programistką, wiele osób łapało się za głowę. Wywróciłam swoją dotychczasową karierę w agencji reklamowej do góry nogami. Po roku intensywnej nauki, udało się! Jestem Junior Front-end Developerem.

Garść informacji o mnie

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

Z wykształcenia jestem socjologiem i psychologiem. Przez ostatnie 6 lat pracowałam jako Project Manager w agencji marketingowej.

Przygotowywałam i realizowałam eventy reklamowe. Dzięki temu doskonale potrafię zarządzać dużą grupą ludzi oraz jednocześnie prowadzić kilkanaście projektów.

Świetnie radzę sobie w sytuacjach kryzysowych, z których zawsze znajduję dobre wyjście. Mam wrodzoną zdolność pokonywania przeszkód. Jestem uparta i zdeterminowana by osiągnąć cel.

Lubię wyzwania oraz pracę na najwyższych obrotach. Potrafię słuchać, rozumiem problemy innych oraz chętnie dzielę się wiedzą, którą posiadam.

KOMPUTERY

Komputery od zawsze były moją pasją. Już jako nastolatka „robiłam” strony internetowe. Do tej pory były to projekty oparte o CMS WordPressa.

Od lipca 2017 zgłębiam tajniki „prawdziwego” programowania Front-endu. Uczestniczę w wielu kursach, aby moja wiedza była coraz szersza. Skończyłam 6-miesięczny Bootcamp Kodilli WebDeveloper.

PRYWATNIE

Mam 30 lat. Pochodzę z Krosna w województwie podkarpackim. Mieszkam w Warszawie. Znajomi uważają mnie za człowieka-orkiestrę. Jeśli chcę się czegoś nauczyć to zrobię to! Tak też było z szyciem na maszynie ?.

Mam męża, który wspiera mnie w moich marzeniach oraz 2 cudownych dzieci: córkę Lilianę i syna Jeremiego.

Pomogę Ci nie zwątpić w Twoją decyzję! Doskonale wiem, że nie zawsze jest łatwo, miło i przyjemnie. Programowanie nie jest bułką z masłem! Wymaga olbrzymiej ilości nauki i samozaparcia.

Ale mocno wierzę, że jeśli tego chcesz i masz ku temu odpowiednie predyspozycje możesz o sobie powiedzieć Będę Programistką lub Będę Programistą!

O mnie w mediach

 

Moje wypowiedzi pojawiają się w różnych mediach. Mam swoje zdanie, którego nie boję się wyrażać 🙂 .

Gazeta Wyborcza – Humanista robi karierę w IT – Przeczytaj

GirlsGoneTech – Nauka nauki programowania – Przeczytaj

Marketing i Biznes – Pomyślała: Będę Programistką! Nie tylko nią została, ale i stworzyła o tym bloga – Przeczytaj

Podcast Porozmawiajmy o IT – Kobiety w IT – Posłuchaj

Miałam też przyjemność być prelegentką podczas panelu Warszawskich Dni Informatyki 2018 – Kobiety w branży IT – link do wydarzenia