wrz 23
zadania do nauki programowania

21 days of codes – darmowe zadania do nauki programowania (lista)

Już jutro oficjalnie startuje wydarzenie 21 days of codes! Ja już go rozpoczęłam kilka dni wcześniej, ale Ty możesz dołączyć w każdym momencie.

Założenia są bardzo proste.

Codziennie przez 21 dni, minimum przez 1 godzinę dziennie kodujemy. Wszystko po to, aby nasze umiejętności programowania wznieść na wyższy poziom. Jeśli czujesz, że musisz popracować nad JavaScript, skup się przez te 21 dni na JavaScript. Jeśli chcesz poznać jakiś Framework, poznawaj go. Najważniejsze, żeby kodować! 🙂

Kodujemy dla siebie i dla własnego rozwoju. Staramy się samodzielnie pisać kod. Ważną kwestią jest założenie dziennika, w którym będziemy zapisywali nasze sukcesy i porażki. Możecie w nim zapisywać wszystko, co jest dla Was ważne. Wszystko co przyczyniło się do wzrostu Waszego skilla programistycznego.

Ja np. podczas jednego dnia wyzwania, zapisałam sobie, jak rozwiązałam problem dodania pauzy do gry 🙂 .


Wiem, że część osób nie miało pomysłu na to, czym mogłoby się zająć podczas tych 21 dni.

Przygotowałam dla Was kilka darmowych propozycji zadań do nauki programowania. Teraz sądzę, że już nikt nie będzie miał pustki w głowie :).


Stworzenie portfolio

Jeśli macie już jakieś projekty, a nie macie portfolio, możecie zająć się stworzeniem go. Zaplanujcie sobie jego wygląd.

Kilka przykładowych miejsc, w których możecie stworzyć wygląd Waszej strony (mockupy strony internetowej/aplikacji) (nie wszystkie są darmowe, ale wszystkie mają darmowy okres próbny):

Ćwiczenia JavaScript

Gry m.in w canvas w JavaScript

Flexbox, Grid, GitHub

HTML, CSS, RWD

 

Node.js, Vue, React, Net Ninja, Gulp

 

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
3 lat temu

A masz może pomysł na jakiej stronie można znaleźć informacje o bootstrapie??Dziekuje za pomysł, mobilizujesz mnie do działania ??

Magda
Magda
3 lat temu

O super zestawienie! Na pewno skorzystam:D
Dopiero zaczynam się uczyć front endu i czasem ( a nawet często) ciężko z pomysłami co mogę zrobić:)
Pozdrawiam

Karol
3 lat temu

Ciekawe