Gru 12
podstawy JavaScript

Wyzwanie – podstawy JavaScript z Samurajem Programowania

Tydzień temu ruszyło Wyzwanie – podstawy JavaScript z Samurajem Programowani. Dzisiaj opowiem Ci trochę o tym, co się wydarzyło.

 

Dlaczego podstawy JavaScript?

Na początku listopada utworzyłam grupę na FB – BedeProgramistka – Nauka programowania przez wyzwania! Grupa powstała, ponieważ potrzebowałam towarzystwa do wyzwania Wes Bos’a #JavaScript30 (więcej na ten temat przeczytasz tu). Już po kilku dniach Wyzwania #JS30, okazało się, że dla dużej części osób jest ono za trudne. JavaScript nie jest tak prostym językiem jak chociażby HTML. Tym bardziej JavaScript, w którym przez 30 dni robi się 30 różnych projektów.

Pomyślałam więc, że fajnie byłoby stworzyć Wyzwanie dla osób zupełnie początkujących w JavaScript. Ponieważ podstawy JavaScript przyswajałam z filmami Samuraja Programowania i faktycznie, to właśnie one sprawiły, że zaczęłam rozumieć JavaScript, nie mogłam zaproponować współpracy nikomu innemu. Napisałam do Bartka z propozycją stworzenia wspólnego projektu. Ku mojej wielkiej radości Bartek zgodził się. W ten sposób powstało Wyzwanie – JavaScript od podstaw z Samurajem Programowania.

Z Samurajem Programowania już kiedyś rozmawiałam. Możesz przeczytać jego rady o tym jak się uczyć JavaScript tutaj. Z artykułu dowiesz się też, czy każdy humanista może zostać programistą? 🙂
 

JavaScript od podstaw z Samurajem Programowania

Pewnie chciałbyś wiedzieć na czym polega Wyzwanie, podczas którego uczymy się podstaw JavaScript?

Codziennie na maila jest wysyłana ode mnie wiadomość. Znajduje się w niej link do filmu Samuraja Programowania oraz arkusz z zadaniami do wypełnienia. Czasami wysyłam również dodatkowe materiały, które pomagają zrozumieć dany zakres materiału.

Przez 22 dni uczestnicy zrozumieją i poznają teoretyczne podstawy JavaScript. Podczas tych 22 dni, uczestnicy Wyzwania wykonają 4 zadania praktyczne – m.in. stworzą maszynę losującą 6 cyfr.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej i zapisać się na to Wyzwanie kliknij w ten link.

Do Wyzwania możesz dołączyć w dowolnym momencie. System mailingowy sam zacznie wysyłać Ci zadania w odpowiednim czasie.

 

O rany! Ile Was jest!

Do tej pory, a mija dzisiaj 7 dzień od rozpoczęcia Wyzwania, dołączyło 970 osób. Dla mnie to olbrzymi sukces. Cieszę się, że mogę pomóc aż tylu osobom z nauką JavaScript.

Sama miałam problemy, żeby go zrozumieć. Dzisiaj jest już dużo lepiej, ale potrzebowałam na to czasu. Wydaje mi się, że forma nauki, którą Ci zaproponowałam jest bardzo efektywna. Podczas oglądania filmu tworzysz notatki. Pytania są tak skonstruowane, że czasami musisz się zastanowić nad odpowiedzią i wrócić do filmu.

Część z osób biorących udział w Wyzwaniu miało problem z niektórymi odpowiedziami. Dlatego na grupie FB powstały specjalne posty, w której uczestnicy Wyzwania pomagają sobie rozwiązać niektóre zadania. Gdy ktoś jest niepewny swojej odpowiedzi, zawsze może zapytać kogoś innego. Dzięki temu, nikt nigdy nie zostaje ze swoim problemem sam. A co za tym idzie, nie pojawia się frustracja i demotywacja, że ktoś czegoś nie rozumie.

 

Opinie o Wyzwaniu JavaScript od podstaw z Samurajem Programowania

Dostaję od Was bardzo pozytywne informacje zwrotne. Bardzo się cieszę, że tak dużej ilości osób przydało się to Wyzwanie. Wszyscy nauczymy się podstaw JavaScript. Świetnie!

Wkleję Ci kilka opinii, które napisali na grupie FB uczestnicy wyzwania.

podstawy JavaScript opiniepodstawy JavaScript opiniepodstawy JavaScript opiniepodstawy JavaScript opiniepodstawy JavaScript opinie

 

Na koniec chciałam Wam wszystkim bardzo podziękować za to, że zaufaliście mi i przystąpiliście do Wyzwania.

Wierzę, że wszyscy za 22 dni oprócz tego, że będziemy znali podstawy JavaScript, to zapałamy do niego prawdziwą miłością 🙂 .

 

Ciał! Natka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments