Lut 16
Wyzwania BedeProgramistka - logo

Uwielbiam wyzwania programistyczne

Uwielbiam wyzwania programistyczne, które dla Was tworzę. Zaraz opowiem Ci o najnowszym – Moja pierwsza www, ale może to jest dobry moment, żeby podsumować wszystkie wcześniejsze wyzwania.

 

Historia wyzwań

Pomysł na Wyzwania na blogu/fanpage’u BedeProgramistka pojawił się sam z siebie. Pierwsze Wyzwanie JavaScript30 Wes Bosa stworzyłam dlatego, że chciałam mieć towarzystwo. Chciałam spróbować podołać temu zadaniu, wiedziałam, że będzie ciężko. Pomyślałam wtedy, że zapytam Was czy nie chcielibyście się przyłączyć. Nie byłoby wtedy przebacz. I tak trochę było. Wtedy też powstała grupa na FB BedeProgramistka – nauka programowania przez wyzwania! Codziennie musiałam przygotować materiały na kolejny dzień Wyzwania. Wiedziałam, że nie mogę odpuścić bo bym zawiodła osoby, które się przyłączyły do mnie. I w ten sposób zrobiliśmy razem pierwsze wyzwanie.

Wyzwanie JavaScript30

JS30 był trudny. Okazało się, że wiele osób odpadało, nie miało motywacji, żeby iść dalej bo po prostu było za ciężko. Pomyślałam wtedy, że w takim razie fajnie byłoby zrobić wyzwanie z podstaw JavaScript. Ponieważ sama miałam za mało wiedzy, zaprosiłam do współpracy Samuraja Programowania.

I tak powstało drugie Wyzwanie – JavaScript od podstaw z Samurajem Programowania. To Wyzwanie to była petarda. Przez ponad 22 dni robiliśmy zadania z JavaScript. Wspólnie oglądaliśmy filmy Bartka a następnie rozwiązywaliśmy zadania w arkuszu ćwiczeń. Filmy nagrywał Bartek. Arkusz ćwiczeń przygotowałam ja. Do Wyzwania wciąż można dołączyć w każdej chwili – jest ono ciągle otwarte. Na ten moment wzięło w nim udział już ponad 1300 osób!

wyzwanie javascript od podstaw facebook

Po tym Wyzwaniu zaczęłam dostawać od ludzi niesamowicie miły feedback. Dziękowaliście mi, mówiliście, że Samuraj jest czadowy, ale ćwiczenia też niesamowicie dużo dają. To dało mi kolejnego kopniaka motywacyjnego, żeby iść dalej.

Zapytałam na grupie FB, w jakim Wyzwaniu chcielibyście wziąć teraz udział. Pojawiały się różne odpowiedzi. Ale jedna z nich skradła moje serce – algorytmy i myślenie logiczne. No jasne! Zrobiłam więc 9 dni z zagadkami logicznymi – Obudź swój mózg. Przez 9 dni na FB umieszczałam 1 zagadkę logiczną. Pozostałe dwie można było ściągnąć z bloga. I wiecie co? Kolejny sukces. To Wyzwanie pobiło wszystkie wcześniejsze. Wzięło w nim udział 1900 osób!

Wyzwanie obudź swój mózg zdjęcie główne

Po prostu szok i niedowierzanie. Udzielaliście się na FB, pisaliście do mnie wiadomości, razem szukaliśmy rozwiązań niektórych zadań. Było tak energetycznie, że nie zapomnę tego Wyzwania chyba nigdy 🙂 .

Co dalej z Wyzwaniami?

No jak to co? Lecimy dalej z tym koksem 😉 . Już 19 lutego startuje kolejne Wyzwanie – moja pierwsza strona www. Na ten moment dołączyło ponad 500 osób! Strasznie mnie ciekawi jaki będzie Wasz odbiór. Pracuję przy nim niesamowicie dużo. Wciąż szlifuję i dopracowuję materiały. Powiem szczerze, że trochę też boję się czy ktoś mi nie zarzuci – „sama niewiele umie a już chce innych czegoś uczyć”. Na szczęście Wyzwanie będzie z podstaw HTML i CSS, w których czuję się całkiem nieźle. Mimo wszystko czuję lekkie mrowienie w brzuchu.

Przez 3 dni zrobimy naprawdę dużo. Pierwszy dzień to dzień dla osób zupełnie początkujących. Dowiemy się czym jest HTML, CSS, hosting i domena. Wszyscy uczestnicy Wyzwania dostaną rabat na hosting w LH.pl! W drugim dniu przejdziemy do ciut bardziej zaawansowanych rzeczy w CSS. A trzeciego dnia stworzymy swoją własną, pierwszą stronę www.

layout strony www moja pierwsza strona

Ja już się nie mogę doczekać i przebieram nogami. Startujemy w poniedziałek – 19.02.

Jeśli chciałbyś dołączyć do Wyzwania to nie ma na co czekać. Wyzwanie jest totalnie darmowe a będzie dostępne tylko przez 5 dni. Dlatego koniecznie zapisz się pod tym linkiem – zapisuję się.

 

Wyzwanie Moja Pierwsza Strona www

 

Czy mam plany na kolejne wyzwania?

Oczywiście, że tak. W głowię mam masę pomysłów. Także czuję, że jeszcze wiele Wyzwań przed nami. Kolejne Wyzwanie już powoli się szykuje także nie odpoczywamy, działamy 🙂

Poza tym już w kwietniu startuje Akademia BedeProgramistka czyli wyjazdowe warsztaty – połączenie odpoczynku w 4-gwiazdkowym hotelu z nauką programowania. Podczas pierwszego wyjazdu nauczycie się HTML, CSS, RWD, SaSS. Każda osoba wyjedzie z warsztatów ze swoją własną stroną internetową wrzuconą na GitHuba. Także będzie się działo! 🙂

Trzymaj kciuki, żeby wszystko było cudownie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania to pisz!

Ciał! Natka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o