sie 10
SoloLern opinei

2017.08.10 Jak nie marnować czasu na naukę kodowania – SoloLearn opinia

Nie wiem jak Wy, ale ja mnóstwo czasu trwonię gapiąc się w telefon. Tzn. może i nie do końca go trwonię, bo to czas, kiedy np. mój syn zasypia i mam 10 minut na złapanie oddechu. Ale znalazłam sposób, dzięki któremu nieco odpoczywam, a jednocześnie w bardzo przyjemny sposób ćwiczę kodowanie.


Dziś przez totalny przypadek wpadła mi w ręce świetna aplikacja! SoloLearn. SoloLearn pobieracie sobie z Google Play Store. Jest to aplikacja, z której można nauczyć się języków programowania. Mamy do wyboru: HTML Fundamentals, C++, Java, Python 3, JavaScript, SQL, PHP, C#, CSS, Swift, Ruby, jQuery.

Całość jest po angielsku, więc jest to też świetna sprawa dla tych, którzy chcą się podszkolić w angielskim (oj mój angielski niestety pozostawia wiele do życzenia 🙁 ). Czasem muszę przeczytać coś 3 razy, żeby zrozumieć komunikat, ale uważam, że to świetne ćwiczenie.

Po każdej lekcji jest test sprawdzający, czy zrozumieliśmy o czym czytaliśmy. Aplikacja pokazuje nam czy dobrze odpowiedzieliśmy, a jeśli nie – przekierowuje nas z powrotem do tekstu. Aby przejść do kolejnego „tematu” musimy wykonać wszystkie zadania z poprzedniego.

Ja zaczęłam oczywiście od podstaw HTML, bo właśnie ten język teraz przerabiam. Powiem Wam, że dla mnie jest to fajne uzupełnienie kursu Mirosława Zelenta. Dzięki tym testom nie tylko sprawdzam czy coś wiem, ale upewniam się też, że wiem to na 100%.

Ta aplikacja to taki fajny trening, który możesz zabrać ze sobą wszędzie i w każdym momencie możesz poćwiczyć.

Dzięki tej aplikacji nie patrzę się idiotycznie w Fejsika, tylko łapię każdą chwilę, żeby poćwiczyć i dotrzeć do mojego celu. A że uwielbiam gry, w których zbieram punkty i przechodzę do kolejnego etapu, to ta apka jest dla mnie taką grą! Rewelacja!

Ciał! Natka.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
3 lat temu

Zapomniałam o tej aplikacji. Dziękuję za przypomnienie o niej ??

Anonimowy
3 lat temu

Świetna sprawa. Również z tej aplikacji korzystałem. Może nawet jeszcze powrócę…? 😉