Paź 31
JavaScript nauka programowania

JavaScript nauka programowania – trudne początki

JavaScript nauka programowania – ewidentnie trudne mamy ze sobą początki… Dzisiaj przyznam Ci się do mojej porażki. Pisałam Ci już kiedyś, że z JS nie jest łatwo, pamiętasz?

Moją naukę JavaScriptu charakteryzuje jedno – idzie jak po grudzie. Za każdym razem coś nam przeszkadza we wspólnych randkach. Właściwie to chyba nawet gdzieś tam wewnętrznie chcę, żeby coś nam przeszkadzało.

Pamiętasz, że założyłam sobie, że do końca października ogarnę podstawy JavaScriptu? Ponieważ zawsze jestem z Tobą szczera muszę Ci się teraz przyznać, że dałam d…y. No nie wyszło mi. JavaScript kolejny raz mnie pokonał.

W tym miesiącu miałam sporo pracy przy blogu, przy Facebooku BedeProgramistka i przy tonie innych „muszę to zrobić”. Wieczorami starałam się czytać i słuchać o JavaScripcie. Ale za każdym razem kiedy tylko zaczynałam, mój organizm odmawiał posłuszeństwa i zasypiał.

Czasem łapałam się za głowę i chciałam sobą wstrząsnąć, ale jakoś tak nie miałam siły. Chyba dopadł mnie pierwszy kryzys.

Ostatnio czytałam artykuł, że JavaScript to taka prawdziwa nauka programowania. JavaScript to JĘZYK PROGRAMOWANIA. HTML i CSS to takie malutkie słodkie kuleczki w porównaniu do JS. I ja się z tym totalnie zgadzam.

Grupa FB

Jednak wiesz co? Stwierdziłam, że się nie poddam. Że będę walczyć dalej. Przecież nie można tak po prostu zejść z placu boju. Ja to pisał Stachura „jak biec do końca, potem odpoczniesz, potem odpoczniesz, cudne manowce”. Więc biegniemy dalej.

Postanowiłam założyć grupę na FB, w której wspólnie z Tobą(!) podejmę wyzwanie JavaScript30. Boję się piekielnie, bo:

a) Nie jest to ponoć wyzwanie dla początkujących JavaScript-ogarniaczy – a ja jestem mega początkująca.

b) Jest po angielsku – a angielski nie jest no moim głównym językiem. No umówmy się, ostatnim razem używałam go na maturze. Potem nie był mi potrzebny, a teraz na nowo muszę się z nim zaprzyjaźnić. Rozumiem dużo, ale gorzej z mówieniem.

c) Nie chciałabym Cię zawieść.

Do grupy zapisało się już kilka osób, więc wspólnie od 1 listopada 2017r. będziemy uczyć się JS. Wizja 30 dni jest mega kusząca. Mam poza tym wrażenie, że w grupie będzie nam jakoś tak raźniej. Że każdego dnia, będziemy się wspierać, robić wspólnie zadania, podpowiadać sobie, czy zwyczajnie po ludzku pomagać.

W grupie też będziemy „podrzucać” sobie różne, ciekawe materiały do nauki.

Strefa komfortu

W ogóle chciałabym, żebyś poczuł się w tej grupie dobrze. Żebyś nie bał się pytać o „pierdoły”. Żebyś wiedział, że zawsze, jeśli tylko ktoś będzie znał odpowiedź, da Ci radę. Że nie odeśle Cię do googla. Niby nie wiele, ale moim zdaniem bardzo dużo.

Taka pomocna dłoń, pozwoli Ci uwierzyć w siebie i w swoje możliwości. Zobaczysz, że nie tylko Ty się z czymś borykasz. Że nie tylko Ty masz problemy. Że mimo tego, że każdy z nas ma inną historię, inną motywację, to jednak dążymy wszyscy do tego samego. Wszyscy chcemy mówić głośno #BedeProgramistka!

JavaScript nauka programowania - grupa FB

Dołącz do nas!

Mam nadzieję, że dołączysz do nas i z czasem ta grupa stanie się Twoim miejscem. Miejscem, w którym będziesz czuł się po prostu dobrze i bezpiecznie. Miejscem, w którym odnajdziesz zgubioną motywację. Miejscem, w którym wzmocnisz poczucie własnej wartości. Ale też miejscem, w którym odnajdziesz nowe kompetencje i nowe umiejętności.

JavaScript nauka programowania, ale nie tylko…

Grupa od 1 listopada będzie realizowała wyzwanie JS30. Jednak chcę, abyśmy w tym miejscu, czyli w grupie, mogli pogadać o wszystkim związanym z programowaniem. O HTML, o CSS-sie, o innych językach programowania. Chcę, żebyśmy dzieli się wzajemnie nie tylko serdecznością, ale też wiedzą, fajnymi inicjatywami, ciekawymi materiałami, nowymi zadaniami. Chcę, żebyśmy codziennie rozwijali się i podejmowali nowe wyzwania. Ja nie lubię stać w miejscu, a Ty?

JavaScript nauka programowania - coverphoto

Jeśli chcesz nauczyć się z nami JavaScriptu, podjąć wyzwanie czy po prostu pogadać, dołącz do nas!

Znajdziesz nas na FB pod hasłem: jestem mądra, pewna siebie, ambitna i bedeprogramistka! Albo po prostu kliknij w link. Ja naprawdę na Ciebie czekam. Bo każda nowa osoba, to nowa historia i nowa motywacja do dalszej pracy i nauki.

 

Ciał, Natka!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments