sie 02
Photo by Rich Lock on Unsplash

2017.08.02 – Tydzień 1 relacja

Jesteście ciekawi jak mi mija tydzień 1? Całkiem sporo rzeczy założyłam sobie do zrobienia. Najwięcej z nich dotyczyło uruchomienia bloga i doprowadzenia go do jako takiego ładu i składu. Niestety jak to w życiu czasem bywa, nie jest tak kolorowo, jakbym chciała.


Tydzień 1 mija pod znakiem – brak czasu. Plan był całkiem ambitny, jednak wyjazd z dzieciakami do babci trochę go pokomplikował. Zakładałam, że wieczorami będę miała trochę czasu, aby zrobić coś dla siebie.

W ciągu dnia babcia stara się pomagać mi jak może, ale Drapichrusty nie dają za wygraną. Musicie wiedzieć, że moje dzieciaki są mega intensywne 🙂 . Jeszcze do tego te tropikalne upały, które zawisły nad Polską. Ale nie poddaję się, do końca tygodnia jeszcze trochę czasu zostało.

 

Co już udało się zrobić?

Zakładałam, że w tym tygodniu mam do zrobienia poniższe rzeczy. Na czerwono zakreślę, już to, co mam z głowy 😉

 1. Doprowadzenie bloga do porządku w każdym aspekcie.
  • Dodanie widget’u komentarzy FB. – zdecydowałam się na Disqus. Instalacja przebiegła bez problemów. Mam nadzieję, że użytkowanie również będzie fajne.
  • Uporządkowanie fontów. – done. Z pomocą przyszła mi wtyczka Easy Google Fonts. Nie do końca było to takie super proste. Najwięcej problemów stworzyły mi pewne części motywu, do których musiałam się mocniej dokopać. Ale póki co wszystko uporządkowane.
  • Uporządkowanie styli.
  • Zajęcie się częścią Footer.
  • SEO.
  • Podpięcie Social’a. – wybór padł na wtyczkę LessButtons. Mega prosta i intuicyjna. Zobaczymy jak będzie działać. 
  • Dodanie nakładki do wyświetlania filmów z Youtube.com
 2. Obejrzenie pierwszej części kursu HTML pana Mirosława Zelenta
 3. Zrobienie notatek z 1 części kursu.

Dodatkowo dodałam 2 bardzo fajne wtyczki: Shortcodes Ultimate i Simple Drop Cap. Pierwsza z nich odpowiada za różne atrakcyjne wizualnie efekty. Można w niej tworzyć nagłówki, dodawać ładne cytaty, dodawać galerie i wiele innych estetycznych rzeczy. Druga wtyczka ułatwia nam zrobienie dużej pierwszej litery akapitu – tzw. Drop Cap.

 

Co jeszcze pozostało?

Dziś wieczorem mam w planie SEO. Najtrudniej wygospodarować mi 1,5 h na obejrzenie filmu i zrobienie z niego notatek. Wieczorem, gdy dzieciaki idą spać jestem tak zmęczona, że nie wiem jak się nazywam i najchętniej położyłabym się obok. Ale kto powiedział, że będzie łatwo?

Gdy raz podejmiesz decyzję i konsekwentnie zaangażujesz się w jej realizację, musisz już tylko po prostu powtarzać powyższy proces, aż osiągniesz cel, do którego zmierzasz.John Fuhrman

Ciał! Natka.

 

Źródło zdjęcia: Photo by Rich Lock on Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments