lip 27

2017.07.25 – Będę programistką!

Wreszcie wiem, co chcę robić! Chcę zostać programistką! A dokładniej Front-end Developerem!

 

Przez ostatnie 4 miesiące zastanawiałam się co by tu zmienić. Którą ścieżką podążyć. I teraz jestem pewna. Zostanę Nerdem 🙂 Na szybko zrobiłam research w necie. Naprawdę, Google to prawdziwy skarb. Teraz tylko należy opracować plan działania.

Czy pójść na kurs? A może najpierw doszkolić się samodzielnie? Od czego zacząć. Na szczęście jestem typem osoby, który działa sprawnie i szybko. Jeśli nie muszę czekać to nie czekam. Tak więc – ahoj przygodo!

Na blogu tym postanowiłam zamieścić opowieść z mojej przygody żeglowania po przestworzach IT.

Znajdziecie tutaj PAMIĘTNIK – czyli gadkę o moich działaniach w osiągnięciu celu. Taka bardziej prywatna przestrzeń, w której będę pisać o sukcesach ale zapewne też o porażkach. Zostanie stworzona również specjalna kategoria – ROZKŁAD ZAJĘĆ – miejsce, w którym będę zapisywała plan działań. Miejsce, którego zadaniem będzie usystematyzowanie nauki. Wiesz… tydzień 1 – HTML, tydzień 2 – coś tam, itd. Kolejną kategorią będzie – SKRÓCIKOWO – miejsce z moimi notatkami. Na studiach byłam znana ze swoich skrócików. Naprawdę jestem dobra w robieniu tzw. pigułek, które ułatwiają przyswojenie najważniejszych informacji.

A co więcej się tutaj znajdzie? Jak to mówią starzy Indianie – pożyjemy, zobaczymy!

Na zakończenie jeszcze tylko napiszę – dołącz do mnie!

Jeśli już przebrnąłeś/przebrnęłaś przez to, co ja zamierzam rozpocząć, zostań, podziel się dobrą radą i mnie dopinguj!

Jeśli nikt w Ciebie nie wierzy – zostań, a ja w Ciebie uwierzę!

Jeśli chciałbyś/chciałabyś rozpocząć swoją przygodę z IT – zostań i idź ze mną łeb w łeb! 🙂

A jeśli po prostu chcesz mnie wspierać – zostań i to rób! Bo na pewno wsparcia będę potrzebować!

Ciał! Natka.

 

Źródło zdjęcia: Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
3 lat temu

Nie na czasie, aczkolwiek życzę Ci powodzenia i idę czytać aż do aktualnych wpisów 😉

Magda Słodka
Magda Słodka
4 lat temu

Cześć Natalia, ja też postanowiłam zostać FED-em:) Na razie stawiam pierwsze kroki z codecademy, planowałam kurs FED-a od września weekendowy, ale jakieś problemy organizacyjne bo tydzień temu powiedzieli mi, że nie ma gwarancji, że kurs wystartuje. Tak więc stworzenie pierwszej strony wciąż przede mną. Dzisiaj dowiedziałam się o grupie mamo pracuj w IT na FB i tak trafiłam na Twego bloga. Pozdrawiam, może uda nam się wymienić spostrzeżeniami;)

Natalia
4 lat temu
Reply to  Magda Słodka

Hej Magda, O kursie też myślałam, ale po poczytaniu kilku opinii stwierdziłam, że póki co spróbuję sama podziałać. Koszt jest ogromny a zyskiem często jest dużo samodzielnej pracy. Niewątpliwym plusem kursów jest to, że dostajesz usystematyzowaną wiedzę. Ale w dobie dzisiejszych informacji umieszczanych w necie, myślę, że jeśli tylko będziemy chcieć to odnajdziemy za darmo tę samą wiedzę! Dawaj znać jak Ci idzie, w kupie siła.

Magda Słodka
Magda Słodka
4 lat temu
Reply to  Natalia

Myślałam o kursie zewn., bo w domu nie będę w stanie poświęcić tyle godzin przy kompie(trójka małych dzieci;) co na kursie. Choć i w przypadku kursu mam mnóstwo obaw bo praca na cały etat, potem dzieci, w weekendy kurs, a przecież trzeba usiąść w tygodniu żeby poćwiczyć. W necie kursów jest mnóstwo -potrzebny tylko czas żeby przez to przejść, no i mi osobiście przydałby się jakiś mentor coby trochę pokierował, udzielił wskazówek. Ty jesteś kilka poziomów wyżej, więc dopniesz swego.

Natalia
4 lat temu
Reply to  Magda Słodka

Oj rozumiem Cię. Czasem się tak zastanawiam, czemu my nie wpadłyśmy na to, żeby zostać programistkami jeszcze przed dziećmi! 🙂 Ale może w tym też jest urok i poczucie większego sukcesu (jak już uda nam się osiągnąć cel). Nie czuję, abym była kilka poziomów wyżej. Mam wrażenie, że jestem na etapie mojego syna w rozwoju fizycznym – siedzę, ale mega chwiejnie i potrzebuję stabilnego oparcia, żeby nie polecieć do tyłu. A i to siedzenie jest bardzo trudne. Ale z każdym dniem, coraz lepsze 🙂
Magda, damy radę! Zobaczysz!